flag Судова влада України

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

   

Роз'яснення порядку подання процесуальних документів до початку роботи Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи

 

 

З набуттям чинності змін, внесених до Цивільного процесуального кодексу України (в редакції Закону № 2147-VIII від 03.10.2017, ВВР, 2017, № 48, ст.436 ), стаття 43 «Права та обов’язки учасників справи» кодексу, в пунктах 5 та 6 відповідно, передбачає наступне:

 • Документи (в тому числі процесуальні документи, письмові та електронні докази тощо)
  можуть подаватися до суду, а процесуальні дії вчинятися учасниками справи в електронній формі з використанням Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, за винятком випадків, передбачених цим Кодексом.

 

 • Процесуальні документи в електронній формі мають подаватися учасниками справи до суду з використанням Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи шляхом заповнення форм процесуальних документів відповідно до Положення про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему.

 

Водночас розділ XIII «ПЕРЕХІДНІ ПОЛОЖЕННЯ» цього кодексу, пунктами 15, 15.1, 15.3 відповідно, визначає наступний порядок дій:

 • До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної
  системи:

 

 • Подання, реєстрація, надсилання процесуальних та інших документів, доказів,
  формування, зберігання та надсилання матеріалів справи здійснюються в паперовій формі;

 

 • Розгляд справи у суді здійснюється за матеріалами справи у паперовій формі;

 

Також, в цьому розділі, регламентовано початок документообігу з використанням Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи:

 • Єдина судова інформаційно-телекомунікаційна система починає функціонувати через 90 днів з дня опублікування Державною судовою адміністрацію України у газеті "Голос України" та на веб-порталі судової влади оголошення про створення та забезпечення функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи;

 

Приморський районний суд м. Маріуполя повідомляє, що, на сьогоднішній день, Єдина судова інформаційно-телекомунікаційна система не впроваджена та не використовується. 

Електронна адреса суду, на данний час, не входить до Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи.

 

У зв’язку з вищенаведеним, у своїй роботі при виконані функцій судочинства та до впровадження Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, суд регламентує документообіг перехідними положеннями ЦПК України.

 

Водночас Приморський районний суд м. Маріуполя нагадує, що на нашому сайті розміщено регламент використання електронної адреси суду, який можна переглянути за наступним посилання:

Щодо порядку використання електронної пошти суду