flag Судова влада України

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Щодо порядку використання електронної пошти суду

До уваги учасників судових процесів, а також громадян та представників юридичних осіб, які не є учасниками судового процесу!

 

   У зв’язку з різким збільшенням надходження на електронну адресу Приморського районного суду м. Маріуполя процесуальних документів, що можуть бути предметом судового розгляду (позовних заяв, скарг на постанови слідчих, заяв про роз’яснення судових рішень, про повернення судового збору, про відвід судді та інших)звертаємо Вашу увагу!

   Згідно з п.8.2.1. Положення, яке затверджене наказом ДСА України від 4 грудня 2013 року № 164, офіційні електронні адреси призначені для службового листування між ДСА України, ТУ ДСА України, судами, офіційними представниками інших органів і установ, а також офіційними представниками міжнародних організацій. У зв’язку з цим основна функція офіційної електронної адреси полягає у швидкому і ефективному обміну інформацією між зазначеними органами, установами і організаціями.

   Обіг електронних документів між судом та учасниками судового процесу  відповідно до Тимчасового регламенту надсилання судом електронних документів учасникам судового процесу, кримінального провадження здійснюється в односторонньому порядку – тільки судом та тільки особам, які беруть участь у справі.

  У зв’язку з цим будь-які документи, що підлягають процесуальному розгляду (позови, заяви, клопотання, скарги тощо), які надійшли на офіційну електронну адресу суду від учасників судових процесів, а також громадян та представників юридичних осіб, які не є учасниками процесу, не можуть бути визнані як такі, що надійшли до суду, та подальшому опрацюванню не підлягають.

 А тому документи, учасникам судового процесу, чи їх представникам, необхідно особисто подавати до канцелярії суду або надсилати їх поштою на адресу : 87525, м. Маріуполь, пр-т Будівельників, 52а

 

Надана інформація приведена згідно:

1)    Положення про порядок використання ресурсів локальної обчислювальної мережі в Державній судовій адміністрації України, територіальних управліннях Державної судової адміністрації України, місцевих та апеляційних судах загальної юрисдикції, яке затверджене наказом ДСА України від 4 грудня 2013 року № 164 (далі – Положення);

2)   Тимчасового регламенту надсилання судом електронних документів учасникам судового процесу, кримінального провадження, який затверджений наказом ДСА України  від 07 листопада 2016 року № 227 (далі – Тимчасовий регламент).

3)  Тимчасового порядоку обміну офіційними електронними документами між місцевими та апеляційними судами, Державною судовою адміністрацією України, територіальними управліннями Державної судової адміністрації України, підприємствами, що належать до сфери управління Державної судової адміністрації України від  15 листопада 2016 року № 231 (далі – Тимчасовий порядок)

 

 

 

 

   Водночас Приморський районний суд м. Маріуполя Донецької області повідомляє, що відповідно до положень Тимчасового регламенту, для отримання процесуальних документів в електронному вигляді потрібно:

  1. Зареєструватися в системі обміну електронними документами між судом та учасниками судового процесу, розміщеній на офіційному веб-порталі "Судова влади України" у розділі "Електронний суд".
  2. Подати до суду заявку про отримання процесуальних документів в електронному вигляді, яку необхідно роздрукувати на офіційному веб-порталі судової влади України у розділі Інформація щодо роботи «Електронного суду»

   Процесуальні документи у відповідній справі, що видані після дати подання вказаної заявки до суду, будуть надходити в електронному вигляді на зареєстровану електронну адресу учасника судового процесу, зазначену в заявці, в домені mail.gov.ua.

 

УВАГА!!! 

   Фізичні і юридичні особи та їх представники, які не є учасниками судового процесу, можуть звернутися до суду електронною поштою з питань, на які не поширюється дія процесуального законодавства України, в порядку визначеному чинним законодавством, а саме: Законом України «Про доступ до публічної інформації» та Законом України «Про звернення громадян».

   Звертаємо увагу, що заяви про отримання копій судових рішень до даних категорій звернень не належать, оскільки підлягають розгляду відповідного до діючого процесуального законодавства України.