На усне звернення кореспондентів телеканалу "ДоТеБе" та інформаційної служби "Радіо Свобода", в п’ятницю, 03 листопада 2017 року, суддя-спікер Приморського районного суду м. Маріуполя Донецької області Федотова В.М. надала роз’яснення щодо вироку Приморського районного суду м. Маріуполя від 15.11. 2016 року відносно Колмогорова С.В.
Так суддя-спікер Федотова В.М. зазначила, що вироком колегії суддів Приморського районного суду м. Маріуполя Донецької області від 15.11. 2016 року Колмогорова Сергія Валерійовича засуджено за ч. 1 ст. 115, ч. 3 ст. 365 КК України до 13 років позбавлення волі, з позбавленням права обіймати посади представника влади в правоохоронних органах строком на три роки, та позбавленням військового звання "старший солдат". Ухвалою колегії суддів Апеляційного суду Донецької області від 07.02. 2017 року вирок був залишений без змін, та на даний час вирок є таким, що набрав законної сили.
Щодо обставин кримінального правопорушення то, Колмогорова С.В. визнано винним у тому, що він будучи військовослужбовцем 79 прикордонного загону Азово-Чорноморського регіонального управління Державної прикордонної служби України, 07 вересня 2014 року, о 21 год. 30 хвил., перебуваючи на узбіччі дороги напроти домоволодіння 161-б по вул. Гірській в Приморському районі м. Маріуполя, здійснив дванадцять прицільних пострілів по лобовому склу та капоту автомобіля "Шкода Рапід", який знаходився на відстані 68 метрів від Колмогорова та рухався по вулиці Гірській. На передньому пасажирському сидінні автомобіля знаходилася громадянка Рижкова, яка отримала множинні пошкодження, не сумісні з життям, та від вказаних пошкоджень Рижкова померла 08 вересня 2017 року, о 02 годині 30 хвилин.
На момент подій, які відбувалися 07 вересня 2014 року, місто Маріуполь було повністю підконтрольне владі Україні, на території міста не було введено комендантської години, не було встановлено обмеження руху пересування громадян чи транспорту, до того ж під час судового слідства не було встановлено доказів того, що в автомобілі знаходилися злочинці, яких необхідно було затримати.
До того ж суддя-спікер звернула увагу на те, що судом встановлено, що військовослужбовці, які перебували на місці події, не мали єдиної форми одягу, не мали світловідбивних елементів на одязі, не мали знаків відмінності, що унеможливлювало ідентифікацію цивільної особи від військовослужбовців.
Крім того, факт прицільних пострілів підтверджено висновками балістичної експертизи та комісійної балістичної експертизи, які не були спростовані стороною захисту, а вину Колмогорова також доведено показаннями свідків, в тому числі і військовослужбовців, які знаходилися поруч з Колмогоровим під час подій.
Крім того, під час судового слідства було встановлено тиск на одного із свідків, у зв’язку із чим відносно нього були застосовані засоби захисту, а розгляд кримінального провадження було продовжено у закритому судовому засіданні. При цьому, розгляд даного кримінального провадження в Апеляційному суді було здійснено у відкритому судовому засіданні та ухвала суду є у Єдиному державному реєстрі судових рішень у відкритому доступі.
Також суддя-спікер звернула увагу на те, що під час судового розгляду захисник та обвинувачений наполягали на тому, що дії Колмогорова слід кваліфікувати за ст. 118 КК України, тобто умисне вбивство, вчинене при перевищенні меж необхідної оборони, а також у разі перевищення заходів необхідних для затримання злочинця, та під час судового розгляду стороною захисту та обвинуваченим не було доведено ознаків необхідної оборони.
При цьому, суддя-спікер звернула увагу представників ЗМІ, що не освітленим залишається той факт, що у померлої пасажирки автомобілю залишилася малолітня дитина та матір.
Щодо наявності в засобах ЗМІ інформації про необхідність перевірки колегії суддів на причетність до сепаратизму, то суддя-спікер Федотова В.М зазначила, що в 2014 році, коли місто не було під повним контролем влади України, коли був здійснений захват міської ради, відбувалася спроба захвату Приморського районного відділу міліції, коли на території міста не працювали в повному режимі установи, в тому числі і державні установи, а якщо і працювали, то в обмеженому режимі, всі судді Приморського районного суду м. Маріуполя Донецької області не припинили роботу та продовжували відправляти правосуддя з дотриманням Закону України, продовжувався розгляд справ, прийом громадян із забезпеченням їх права, в тому числі під час виборчого процесу пов’язаного з виборами Президента України.
І наостанок суддя-спікер зазначила, що питання про залишення вироку без змін або скасування вироку, не вирішується ані Генеральним прокурором, ані депутатами України, ані громадськістю, це є прерогативою суду і наразі це питання вирішується Вищим спеціалізованим судом України з розгляду цивільних і кримінальних справ.
Інформує Приморський районний суд м. Маріуполя