flag Судова влада України

Єдиний Контакт-центр судової влади України 0-800-501-492

Стосовно розгляду кримінального провадження відносно Тихонова Сергія Євгеновича, Салай Джамілії Сундерівни

01 березня 2018, 15:03

 

16.02.2018 року відбулося підготовче судове засідання з розгляду кримінального провадження відносно Тихонова Сергія Євгеновича, Салай Джамілії Сундерівни обвинувачених у вчиненні злочинів, передбачених ч. 2 ст. 307, ч. 2 ст.  309 КК України.

За результатами розгляду вказаного підготовчого провадження  суддєю Пантелєєвим Д.Г. прийнято рішення про скасування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою відносно обвинуваченого Тихонова Сергія Євгеновича, без обрання іншого запобіжного заходу.

При ухваленні зазначеного рішення, суддя зазначав, що обрання (продовження) запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою або домашнього арешту на стадії підготовчого провадження можливе виключно за мотивованим рішенням суду на підставі клопотання прокурора та з перевіркою обґрунтованості підстав для такого обрання (продовження).

Під час підготовчого розгляду до клопотання прокурора була надана лише ухвала слідчого судді Жовтневого районного суду м. Маріуполя Донецької області від 23 грудня 2017 року, якою раніше відносно Тихонова С.Є. був застосований запобіжний захід у вигляді тримання під вартою, та у якій містяться обґрунтування обрання вказаного запобіжного заходу. Однак, висновки слідчого судді на стадії судового провадження преюдиційного значення не мають.

З огляду на зазначене суддя дійшов висновку, що за відсутності відповідних обґрунтувань клопотання прокурора щодо застосування запобіжного заходу, суд не зміг обрати відносно обвинуваченого запобіжний захід у вигляді тримання під вартою або у вигляді домашнього арешту чи інший запобіжний захід.

Таким чином, запобіжний захід у вигляді тримання під вартою обвинуваченого був скасований без обрання іншого запобіжного заходу.

Просимо звернути увагу, на те що прокурор має право звернутись на будь-якій стадії процесу з відповідним вмотивованим клопотанням про обрання запобіжного заходу Тихонову С.Є.

За повідомленням прес-служби суду