flag Судова влада України

Єдиний Контакт-центр судової влади України 0-800-501-492

15 березня 2018 року набрали чинності зміни до Кримінального процесуального кодексу України

16 березня 2018, 14:47

 

15 березня 2018 року набрали чинності зміни до Кримінального процесуального кодексу України внесені законом України «Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів" від 03 жовтня 2017 року.

Згідно цих змін слідчі судді Приморського районного суду м. Маріуполя Донецької області будуть розглядати, крім іншого, клопотання про призначення експертизи, в тому числі судово-медичної експертизи, експертизи трупа. (ст.242, 244 КПК України).

У разі якщо для з’ясування обставин, що мають значення для кримінального провадження, необхідні спеціальні знання, сторони кримінального провадження мають право звернутися з клопотанням про проведення експертизи до слідчого судді.

Таким чином, слідчий або прокурор зобов’язані звернутися з клопотанням до слідчого судді для проведення експертизи щодо встановлення причин смерті.

Клопотання про проведення судово-медичної експертизи померлої особи будуть розглядатися слідчим суддею місцевого суду, в межах територіальної юрисдикції якого здійснюється досудове розслідування. Тобто, якщо людина померла в Приморському районі, то ці клопотання слідчих Приморського ВП Центрального ВП ГУНП у Донецькій області будуть розглядатись Приморським районним судом м. Маріуполя, іншими судами – в межах їх територіальної юрисдикції.

В Приморському районному суді м. Маріуполя встановлений графік чергувань слідчих суддів в святкові, вихідні та неробочі дні для оперативного розгляду клопотань,  в тому числі щодо призначення судово-медичної експертизи та експертизи трупа.

Таким чином Приморський районний суд м. Маріуполя прийме всі необхідні заходи для оперативного та негайного розгляду клопотань слідчого, для того, щоб не викликати занепокоєність людей, що померлі родичі не будуть поховані вчасно, та заспокоїти громадян від чуток, які поширюють соціальні мережі та засоби ЗМІ.

Крім того, відповідно до ст. ст. 131, 234 КПК України, усі клопотання слідчих: про тимчасове обмеження у користуванні спеціальним правом; відсторонення від посади; клопотання про обшук; тимчасовий доступ до речей і документів; тимчасове вилучення майна; арешт майна; затримання особи; запобіжні заходи - в межах досудового розслідування будуть  подаватися до Приморського районного суду м. Маріуполя, в межах територіальної юрисдикції якого знаходиться зареєстрований орган досудового розслідування – Головне управління Національної поліції в Донецькій області, як юридична особа.

 

За повідомленням прес-служби суду